Тіньовий геймбізнес Альони Дегрік-Шевцової: як через Ibox Bank відмили мільярди під прикриттям топ-менеджерів
Про це повідомляє Telegram СБУ.
За матеріалами слідства, до організації угоди причетні власники та топ-менеджменту одного із комерційних банків Києва. Для реалізації злочинної схеми вони створили понад 20 підконтрольних фірм, які відкрили рахунки у зазначеній фінустанові.
На реквізити цих компаній гравці підпільних онлайн-казино зараховували гроші для поповнення своїх облікових записів. У цьому «призначенні» платежу вказували оплату неіснуючих товарів та послуг. З кожної транзакції організатори угоди мали свій «відсоток», який переводили в готівку через афілійовані комерційні структури.
На підставі зібраних доказів трьом чиновникам банку, один із яких його співвласник, повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 2 ст. 203-2 (незаконна діяльність з організації чи проведення азартних ігор, лотерей);ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Триває слідство щодо встановлення всіх обставин злочину. Санкція статті передбачає покарання до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що у березні 2023 року Національний банк позбавив ліцензії підконтрольну фігурантам фінустанову. Комплексні заходи проводились у взаємодії з Національним банком, Державною податковою службою та Державною службою фінансового моніторингу за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Як повідомлялося, раніше перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк заявляв про причетність «IBOX BANK» та «Укргазбанку» до схем виведення в тінь гральним бізнесом близько 10 мільярдів гривень обігу на місяць. Наступного дня після цієї заяви голова «Укргазбанку» Андрій Кравець написав заяву про звільнення з посади за власним бажанням нібито через погіршення стану здоров’я, а Нацбанк оштрафував державний «Укргазбанк» на 64,62 мільйона.
Нагадаємо: акціонерами IBOX BANK є Володимир Дробот (73,92% акцій) та Олена Шевцова (Дегрік) (24,98% акцій).
Як відомо, прізвище Олени Шевцової пов’язане із серією кримінальних скандалів навколо нелегального геймінгу, несплати податків та «відмивання» грошей в особливо великих розмірах. Експерти вказують, що саме Україна за короткий період перетворилася на «столицю» нелегального геймінгу на території пострадянського простору.
Олена Шевцова (попереднє прізвище – Дегрік) – скандально відомий учасник ринку платежів, бенефіціар та керівник ПС «Леогеймінг Пей». Її фінансові партнери до 2021 року — інвестбанкір Вадим Гордієвський (9%) та громадяни США Віктор Капустін (9%) та Юрій Каплун (20,5%).
«IBOX BANK» на ключових посадах керують особи, які раніше працювали з Шевцовими. Наприклад, член правління банку Світлана Гармаш є скарбником в «Айбоксі» і контролює платежі з ігрового бізнесу, а раніше працювала в ТОВ «ФК Леогеймінг». Один із керівників служби безпеки банку Олександр Лукашенко, який до 2019 року керував управлінням нагляду за виконання законів НПУ.
Її чоловік Євген Шевцов є офіційно найбагатшим поліцейським. Заступник керівника головного слідчого управління Національної поліції. У своїй декларації за 2020 рік у розділі «Доходи» повідомив, що його сім’я заробила за минулий рік понад 90 мільйонів гривень, а у розділі «Грошові активи» загальна сума становила ще 94 мільйони гривень.
Так, власні доходи Євгена Шевцова вказані у декларації у цілком пристойній для його посади сумі — 412 тисяч гривень на рік. Решта начебто заробила для сім’ї дружина.
Безкарність Олени Шевцової у період до 2020 року пояснюється саме службовим становищем її нового чоловіка, який розв’язав буквально війну проти журналістів та громадських активістів, які викрили його дружину на брудних угодах.
Масштаби цього кримінального бізнесу такі, що його у різний час геймінг «кришували» голова МВС Арсен Аваков, пізніше вважав за краще «не помічати» Денис Монастирський; сьогодні це робить міністр Ігор Клименко, чудово обізнаний, хто саме з його колег з Нацполіції здійснює оперативний контроль над злочинним синдикатом.
Інтернаціональна мафіозна структура (з центрами у Києві та Москві), яка займається цим кримінальним процесом, буквально знищує Державу України, оскільки саме існування цієї транснаціональної злочинної організації неможливе без корупції державних інституцій — Верховної Ради, Кабінету міністрів, МВС, СБУ, можливо — посадових. осіб Офіс Президента.
Примітно, що сьогодні кримінальним геймінгом в Україні займаються структури з орбіти Ігоря Коломойського – головного вигодонабувача приходу до влади «команди Зеленського». Яка лише імітує боротьбу з ОЗУ Коломойського, ним самим та його кримінальними структурами.
Правоохоронні структури, які мають із нелегальним геймінгом боротися, також імітують діяльність на цьому напрямі.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать