Свириденко розкрила позицію щодо відмови Кабміну призначити Цивінського головою БЕБ

Свириденко розкрила позицію щодо відмови Кабміну призначити Цивінського головою БЕБ
Свириденко розкрила позицію щодо відмови Кабміну призначити Цивінського головою БЕБ
Нова прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко вважає законною відмову попереднього складу уряду на чолі з Денисом Шмигалем призначити обраного главу Бюро економічної безпеки (БЕБ) Олександра Цивінського на посаду. Чи буде новий склад Кабміну повертатися до цього питання, вона не уточнила.

Про це Свириденко заявила 17 липня у Верховній Раді перед своїм призначенням. Народний депутат Ярослав Железняк ("Голос") опублікував відповідне відео:

"Що стосується процедури щодо БЕБ, то вона була виконана відповідно до законів і нормативних актів. Нами було винесено рішення. Ми як урядовці розглянули це рішення, і кожен з нас мав можливість висловити свою позицію – утриматися, проголосувати "за" або відмовитися", – заявила Свириденко у відповідь на запитання, чи збирається новий уряд призначити голову БЕБ.

"Вибори" голови БЕБ: контекст

Цивінський 24 червня переміг у відкритому конкурсі з відбору голови БЕБ. Після рішення комісії, яка проводила конкурс, 30 червня уряд отримав відповідні документи і стартував 10-денний термін, відведений на рішення про призначення.

До комісії увійшли шість представників. Троє з них – від західних партнерів, і вони мали вирішальний голос. Ще трьох членів комісії запропонував Кабмін. За Цивінського проголосували саме "міжнародники".

Однак 9 липня Кабінет міністрів направив конкурсній комісії рішення про відхилення кандидатури Цивінського і відмову призначати його головою БЕБ. Конкурсна комісія того ж дня відповіла на лист, пообіцявши розглянути надану інформацію.

А вже 14 липня комісія повернула пояснювальний лист Кабміну і відмовилася переглядати своє рішення. З таким рішенням погодилися як українські члени комісії, так і "міжнародники".

Кабмін аргументував свою відмову "додатковими даними від СБУ". Утім, сам Цивінський зазначав, що його це дивує, бо він уже протягом 10 років проходив усі перевірки СБУ і має доступ до держтаємниці.

За даними комісії, Цивінський має родичів у РФ. Сам він розповідав, що йдеться про його біологічного батька, з яким вони не спілкуються щонайменше 10 років. Крім того, голова комісії Лаура Штефан зазначала, що інформація від СБУ "не свідчила про якусь загрозу від будь-кого з кандидатів".

Нагадаємо, від самого початку уряд обрав комісію для конкурсу із запізненням на півтора місяця. Вона розпочала роботу в грудні 2024-го. Було отримано 43 заявки від кандидатів. Більшу частину відсіяли за результатами тестів на знання законодавства та професійних навичок.

Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника


Распечатать