Інфоцигани на крипторинку: Що приховують Катерина Шухніна і Олександр Орловський

Інфоцигани на крипторинку: Що приховують Катерина Шухніна і Олександр Орловський
Інфоцигани на крипторинку: Що приховують Катерина Шухніна і Олександр Орловський
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні суттєво зросла кількість випадків шахрайства. Як повідомляє Forbes, у 2022 році збитки від інтернет-шахрайств і методів соціальної інженерії зросли на 96% порівняно з попереднім роком. Особливо можна виділити такий різновид шахрайства, як інфоцигани. Тим паче, якщо це стосується криптовалют. 

За даними «Економічної правди», лише у першому кварталі цього року правоохоронці відкрили рекордну кількість справ про шахрайство – понад 24 тис. Експерти пояснюють такий вибух активності пройдисвітів соціально-економічною ситуацією.

Про це Андрій Карпінський пише у своїй статті для проектів CRiME і [гучні справи].

За його словами, чим соціально-економічна ситуація в суспільстві гірша, тим у більш стресовому стані перебувають люди, що робить їх піддатливими для маніпуляцій. Так, найжахливіша з 1940-х війна у Європі зробила Україну раєм для шахраїв.

Після лютого 2022 року в країні активізувався також такий підвид ошуканців, як інфоцигани.

Читайте по темі: Вночі вибухи пролунали у Дніпрі

Інфоциганство, якщо ви не в темі, - різновид шахрайства, коли аферист, представляючись успішним професіоналом, за дорого продає інформаційні продукти, які не мають практично жодної цінності. Грубо кажучи, ошуканець виманює у довірливих жертв гроші, обіцяючи навчити заробляти ще більше грошей.

Такі афери виглядають певною мірою вишуканими і безпечними для їхніх організаторів. Адже навіть віддавши свої гроші і нічого натомість не отримавши жертва не завжди розуміє, що від початку потрапила в тенета злодійської оборудки. Інфоцигани спершу обіцяють результат у 100%, а потім стверджують, що виключно учні відповідальні за фіаско своїх проектів. Мовляв, це вони усе роблять неправильно, а знання працюють.

Класичний приклад великої інфоциганської схеми – «Глобальна система тренінгів» сумнозвісного Роберта Флетчера, що працювала в Україні в середині «нульових» і швидко перетворилася на «фінансову піраміду» колосальних розмірів. Угрупування цього пройдисвіта видурило у тисяч українців понад $200 млн, обіцяючи навчити їх, як стати мільйонерами завдяки інвестиціям у високоліквідні активи.

«Близнюки» з інфоциганського табору

Нова хвиля інфоциган «вчить» заробляти на цифрових активах. Тобто, криптовалютах. Чи не найбільш «розкручений» на цій ниві – молодий криптогуру Олександр Орловський, якому ми присвятили серію публікацій і окреме розслідування.

Олександр Орловський qxdiquiquitroz

Орловський Олександр в агресивній хайповій рекламі, що заполонила мережу, постає як успішний криптоінвестор-мільйонер, котрий створив Financial Freedom Academy (FFA-академія), аби навчити простих українців досягти успіху на крипторинку навіть без стартового капіталу. Натомість наші розвідки і дослідження наших колег привели до невтішного висновку, що Олександр Орловський обманює своїх студентів. Його досягнення у криптоінвестуванні більш ніж сумнівні – нічим не підтверджуються, окрім голослівних тверджень у рекламних статтях. Негативні відгуки колишніх «студентів» Орловського старанно вичищаються з інтернету, натомість мережу засипають сповненими захвату одами Орловському, утім, написаними наче під копірку.

Понад те, як ми з’ясували, оплата за «навчання» у FFA-академії Орловського, що сягає десятків тисяч гривень з людини, здебільшого спрямовується на рахунки сторонніх фізосіб-підприємців, що мають ознаки «підставних». Це, з одного боку, може свідчити про те, що Олександр Орловський практикує не тільки інфоциганство, але й фінансове шахрайство разом із ухилянням від сплати податків.

З іншого боку, присутність «лівих» ФОПів, імовірно, вказує на те, що Олександр Орловський – не самостійний гравець, і за його аферою від початку стоять більш впливові гравці.

[Більше публікацій про Сашка Орловського можна знайти ]

Останнє припущення підтверджує чергова «зірка», котра, затьмарюючи Орловського, запалала цьогоріч на небосхилі криптоциганства. Це – Катерина Шухніна.

Катерина Шухніна

Шухніна Катерина Сергіївна, відома також в соцмережах як Інвестанута та Катя Крипто, позиціонується як засновниця академії «Profit Lady». Де, як і в FFA-академії Орловського, обіцяє навчити кожного заробляти на крипторинку навіть без стартового капіталу. Звісно, не безкоштовно. За курс «навчання» (залежно від «інтенсивності») Катерина Шухніна, як і Олександр Орловський, править від $500 до $1500.

Катрусиної академії Profit Lady де-юре не існує, як і Financial Freedom Academy Орловського. Але, як і в його випадку, оплата за «навчання» у Шухніної часто приймається на сторонні ФОПи.

Збіги на цьому не завершуються. Катерина Шухніна у просуванні своїх «послуг» також робить ставку на хайпові рекламні публікації, при чому, написані за тими ж, що і у Орловського, лекалами (можете пересвідчитись самі, скориставшись Google).

Олександр Орловський

Катерина Шухніна

І так само відгуки про криптонаставництво Шухніної надпозитивні й однотипні, увесь негатив вичищається. Якісь відомості про успіхи дівчинки на крипторинку обмежуються лише її власними заявами, рекламними статтями і виступами персонажів, які вдають із себе успішних «учнів» Каті.

Як і Орловського, Катерину Шухніну у криптотусовці вважають шахрайкою.

Сама Катерина Шухніна шахрайство зі свого боку, як і будь-який зв’язок із Олександром Орловським, відкидає. Зокрема, вона заявила про це під час дискусії у Telegram-чаті криптоінтузіаста, відомого як Криптошаман.

Читайте по темі: За добу ЗСУ вивели з ладу ще понад 1000 окупантів і 66 артсистем

Катерина Шухніна

Цілком вірогідно, що тут Інвестанута не злукавила – вона могла ніколи особисто не перетинатись з Орловським. Та Катерина Шухніна може навіть не здогадуватись, що Олександр Орлавський із нею дуже навіть пов’язаний.

Зв’язок цей простежується завдяки інтернет-сайтам «освітніх» платформ Орловского і Шухніної (orlovskyi.com і profit-lady.com відповідно). Вони підозріло схожі за дизайном, структурою і наповненням.

Наприклад, якщо ми зайдемо у розділ «Terms of use» (умови використання) сайту Шухніної, то завдяки неуважності копірайтера з’ясуємо, що цей документ був запозичений із сайту Орловського.

Катерина Шухніна

Ретельно проаналізувавши сайти Орловського і Шухніної, зокрема, їхні архівні версії, ми знайшли іще одну інтригуючи деталь. Принаймні до серпня цього року в якості контактних e-mail Катерина Шухніна і Олександр Орловський вказували поштові скриньки на домені mindmafia.io.

Олександр Орловський

Катерина Шухніна

Тобто, Катерина Шухніна і Олександр Орловський (або хтось замість них) переписувались з клієнтурою через електронну пошту, прив’язану до домену, що належить мутній компанії, зареєстрованій у Києві. Засновники якої через одне рукостискання пов’язані із схемою багатомільйонного шахрайства із застосуванням мережевого маркетингу.

Ця тоненька ниточка веде до вельми інтригуючи спільних зв’язків Катрусі і Сашка. Та ми дослідимо їх у наступній публікації. А зараз зупинимося на іншому партнерстві Шухніної, яке може і не мати жодного стосунку до справи. Та воно досить курйозне.

Куршевельські вечірки і фільми жахів

Наприкінці 2020 року Катерина Шухніна і така собі Варакута Аліна Сергіївна разом подали заявку на реєстрацію торгової марки «Koinvest». Під цією торговою маркою дівчата планують надавати актуарні послуги. Такі як аналізування фінансове, банківські послуги, брокерські послуги на фондовому ринку, брокерські послуги щодо акцій та облігацій і багато іншого.

Катерина Шухніна

Якщо вірити профілю Alina Varakuta в Linkedin, у цієї панянки, не дивлячись на молодий вік, нібито пристойний досвід роботи у галузі фінансів і цифрових активів. Згідно профілю, зараз вона мешкає в Лондоні і заробляє на життя як Startup Consultant.

Аліна Варакута

Два роки тому про Варакуту писало «Yahoo!finance» як про співзасновницю компанії Finch Labs з ОАЕ – «одного із провідних європейських постачальників послуг NFT». Приблизно тоді ж Аліна Варакута зареєструвала у Києві ТОВ «Фінч Лабз», вказавши основним видом його діяльності «оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність».

Слід зазначити, що ринок невзаємозамінних токенів (вони ж NFT) експерти пов’язують із великими криптошахрайствами. Також NFT активно використовувалися у відмиванні брудних грошей організованої злочинності по всьому світові. Зокрема, від 50% до 80% усіх угод з NFT у 2020 році мали ознаки «wash trading». А Аліна Варакута має певні знайомства у кримінальних колах (про що трохи нижче).

Минулого року у виданні New York Weekly Staf з’явилася замітка про Alina Varakuta, молоду дівчину з України, яка втілила свою давню мрію стати актрисою у Великобританії. І дійсно, за останній рік Аліна Варакута зіграла (здебільшого другорядні) ролі у півдюжині малобюджетних фільмів. Зокрема, роль лезбійки Діани у горорі Piglet’s Return («П’ятачок повертається»).

Аліна Варакута

Аліна Варакута

Однак український загал навряд чи щось знає про досягнення цієї актриси на британському великому екрані. В Україні Аліна Варакута відома як гламурна інфлюенсерка із 120 тис. підписників у Instagram. Скандальну славу вона отримала у січні 2023 року після непристойно розкішного святкування свого дня народження на гірськолижному курорті Куршевель.

Лише за шампанське Cristal іменинниця відвалила щонайменше 20 тис. євро, що не могло не викликати обурення її співвітчизників з охопленої війною країни, де люди подекуди віддають останнє для допомоги фронту. Скандал був настільки гучним, що Варакуті довелося публічно виправдовуватись. Мовляв, таким чином вона намагалася «продемонструвати непокірність українського народу».

Попри скандал Аліна Варакута не стала зраджувати традиції святкувати іменини на розкішному курорті і цього року, однак, аби уникнути хейту, вона завбачливо не ділилася у соцмережах усіма подробицями останнього святкування.

Втім, в контексті цієї історії вони і не важливі. Більш цікава інша деталь: і в 2023-у, і в 2024-у гостями на святкуванні дня народження «британської актриси» була переможниця конкурсу «Міс Україна Всесвіт 2018» Каріна Жосан разом із своїм чоловіком Сергієм Ошеровським, що перебувають у Європі у статусі біженців. Наскільки можна судити, Аліна Варакута із цією парою досить близька.

Сергій Ошеровський і Каріна Жосан

Сергій Ошеровський, якому приписують статус кримінального «авторитета», за даними з відкритих джерел входить в оточення «злодія в законі» Хусейна Сліпого (Хусейн Ахмадов) та ОЗУ «Потапів», що обслуговує інтереси депутата від ОПЗЖ Вадима Столара.

Ошеровський, також відомий як Сергій Ізраїльський (через україно-ізраїльське громадянство), певною мірою дотичний до світу криптовалют. Зокрема, Ошеровський Сергій Леонідович фігурує у якості здирника у справі про вимагання 15 Bitcoin у громадянина Неведомського.

Андрій Карпінський, спеціально для проектів CRiME і [гучні справи]


Распечатать