Назар Бабенко: геніальний криптоінвестор чи шахрай, що приховує своє справжнє обличчя?

Назар Бабенко: геніальний криптоінвестор чи шахрай, що приховує своє справжнє обличчя?
Назар Бабенко: геніальний криптоінвестор чи шахрай, що приховує своє справжнє обличчя?
Щодо публічних осіб, особливо якщо вони намагаються приховати компромат про себе, іноді корисно вивчати відкриті джерела. Це повною мірою стосується такого собі Назара Бабенка, який називає себе криптоінвестором, який заробив на криптовалютах сотні мільйонів доларів.

Про це пише портал Антикор.

Назар Бабенко у публічній площині прославився колекцією нібито своїх супердорогих спорткарів, особистим літаком Gulfstream g700 і виставленим напоказ розкішним життям. Усе це Бабенко, якому ледве виповнилося тридцять, пояснює вдалою стратегією в торгівлі криптовалютами.

 qqzirriqdeixxroz

Водночас у судових реєстрах є позов до Назара Костянтиновича Бабенка від «ПриватБанку» щодо стягнення з нього грошей у розмірі 314 705,02 гривень за кредитним договором від 24.07.2019 року, а також позов Назара Бабенка до деякого Михайла Сергійовича Романенка щодо стягнення з останнього боргу в розмірі 44 298 758 грн. 60 коп. Що явно не узгоджується з простої причини: якщо Бабенко здатний комусь позичити 44 мільйони, то чому він бере кредит на 314 тисяч і не може його погасити?

Але це лише верхівка, оскільки Назар Бабенко – особистість досить примітна. Як і Михайло Романенко, який багато років був у Назара Бабенка підставним головою в криптопірамідах, і після того, як потрапив у розробку СБУ, намагається «зістрибнути», здаючи всі відомі йому розклади щодо Назара Бабенка та його спільників. Судячи з усього, позов від Бабенка до Романенка про стягнення мільйона доларів – спроба вгамувати дурня, який здає все, що йому відомо.

Піраміди Danvel Group та Eternity Business

А дурень Романенко тому, що в один чудовий момент за дуже невелику плату погодився працювати «фунтом» у Бабенка. За словами Романенка, він отримував на місяць від Назара Бабенка від двох до двох з половиною тисяч доларів за те, що на нього оформляли фірми, які виступали в результаті організаторами пірамід і через які прокачувалися мільярди доларів, осідаючи в кишенях Назара Бабенка і його партнера Ігоря Котова. Принаймні так стверджує Романенко, зображуючи себе жертвою. Але ще вчора його публічна біографія дуже сильно нагадувала публічний образ Назара Бабенка.

Хоча, судячи з вивчення реєстрів, Михайло Романенко, як, власне, і Назар Бабенко, вийшов із «грязі у князі» – ще в 2015-20 роках він був дрібним підприємцем із Чернівців. Утім, Романенко – це окрема історія, хоча саме завдяки його зізнанням стало багато відомо про його шефа Назара Бабенка, на якого Романенко тепер пише доноси.

Домовимося: вірити всьому, що розповідає Романенко про Назара Бабенка, беззастережно не можна, тому що він явно намагається робити з себе наївного дурня, якого обманув злий спокусник Бабенко. Але, як би там не було, суть зводиться до того, що Назар Бабенко є одним із ключових осіб у міжнародних пірамідах Danvel Group та Eternity Business, які обдурили довірливих «інвесторів» на мільйони доларів.

Суть діяльності пірамід проста, як показує досвід ще легендарної МММ. Тут на допомогу шахраям прийшов інтернет і соцмережі – вони ж не дарма мають мільйони підписників і демонструють шикарний образ життя з яхтами, літаками і суперкарами. Таким чином вони нібито кажуть: «Хочете жити так само? Несіть нам свої гроші, і ми вас навчимо!». Бажаючі знаходяться, причому їх, як мінімум, сотні тисяч.

Те, що розповідає Михайло Романенко про діяльність пірамід, зводиться до такого: нібито Назар Бабенко та його спільник Ігор Котов зареєстрували на Романенка фірми Danvel Finances OÜ (Естонія) та Danvel Education Ltd (Велика Британія), після чого почали позиціонувати Михайла Романенка «успішним криптоінвестором» з усіма необхідними атрибутами. Зараз фірми ліквідовані, піраміди зруйновано, але Назар Бабенко встиг викачати через ці піраміди як мінімум кілька мільйонів доларів. Те ж саме стосується й іншої піраміди - Eternity Business, яка також була зареєстрована на Михайла Романенка, але контролювали всі потоки Назар Бабенко та Ігор Котов. Принаймні так стверджує Михайло Романенко. Але тоді виникає питання – хто такі Назар Бабенко та Ігор Котов?

Хто такий Назар Бабенко?

Детально про афери Danvel Group та Eternity Business писали неодноразово, можна прочитати хоча б матеріал за цим посиланням.

Читайте по темі: Вночі вибухи пролунали у Дніпрі

Але у зв’язку з безліччю розслідувань і, найголовніше, згаданими вище заявами від Михайла Романенка та злитими в мережу уривками допитів у СБУ, в яких він розповідає про роль Назара Бабенка у пірамідах Danvel Group та Eternity Business, виникає питання – чому Назар Бабенко досі не сидить? Хто він такий, що має імунітет не лише від закону, але й від людей, здатних цим законом маніпулювати у своїх цілях – не варто забувати, що піраміди Назара Бабенка «обули» не тільки довірливих звичайних громадян, у них втратили гроші і серйозні люди. Але – Назар Бабенко не лише не сидить, він не має проблем із боку, скажімо так, «альтернативного правосуддя». Простіше кажучи – його не чіпають бандити. Чому?

Відповідь тут напрошується сама собою – значить, за Назаром Бабенком стоїть хтось дуже сильний, здатний прикрити його як від закону, так і від бандитів. І така людина є, про це прямо заявляє Trinity Bugle, називаючи дахом Назара Бабенка заступника керівника Офісу президента України Андрія Смирнова (звільнений після корупційного скандалу у березні 2024 року). Це можна було б назвати вигадкою, якби не кілька обставин. Смирнов тісно пов’язаний із Геннадієм Корбаном. З ним же пов’язаний і Назар Бабенко. Детально можна прочитати тут.

І цей зв’язок дає відповідь на безліч питань, які повинна поставити собі будь-яка тверезомисляча людина, дивлячись на глянцеву картинку надбагатого життя Назара Бабенка, якому щойно виповнилося 30 років – він народився у січні 1994 року, а літати на «власних» суперджетах і кататися на таких же «власних» суперкарах почав років п’ять тому. Окрім цього «багатого» життя, є ще таке поняття, як стартовий капітал. У тому числі й у діяльності «криптогуру» з мільйонною аудиторією – треба не тільки виготовляти необхідний для цієї аудиторії контент, потрібно цю аудиторію десь взяти. А це коштує великих грошей. Ще більших грошей коштує відкриття фірм, реклама, персонал, який робитиме всю чорнову роботу: «обдурювати дурнів», приймати від них гроші, переводити їх, вести облік, бухгалтерію і таке інше. На все це потрібні гроші. Причому багато і відразу – оскільки Назар Бабенко з нікому не відомих жителів Дніпра ввірвався у світ гламуру та «криптоінвестицій» раптово і різко.

Відповідь тут проста – він у один чудовий момент потрапив в орбіту ОЗУ «Леон» деякого Михайла Кошляка, який починав із легендарним у Дніпрі «Наріком» (Олександр Налекрешвілі, який згодом змінив прізвище на Петровський), а далі тісно співпрацював із групою «Приват». Кошляка називають главою «силового підрозділу» групи «Приват», який курирував Корбан.

А зв’язок Назара Бабенка з ним простежується просто. Через того самого Ігоря Котова, якого Михайло Романенко називає партнером Назара Бабенка. Котов і Бабенко – дійсно партнери у кількох підприємствах: ТОВ «Блоггерсі» та Благодійному фонді «Данвел Групп».

Ігор Вікторович Котов, своєю чергою, виступає співзасновником СК «Леон». Разом із Михайлом Анатолійовичем Кошляком і низкою інших цікавих осіб. Більшість із них входять в однойменне ОЗУ «Леон», легальною вивіскою якого є спортивний клуб.

Як саме познайомилися Котов і Бабенко – невідомо, та й не суть. Суть у тому, що ще у 2015 році вони вже дружили, навіть потрапили у скандал, побивши охоронця на парковці за те, що той попросив переставити Porsche Cayenne, який займав кілька паркомісць одразу. Міліція Дніпропетровська на всю країну гучно заявила, що обидва хулігани сядуть. Але кримінальну справу навіть не завели – чому, здається, пояснювати не треба.

Що було далі – теж невідомо, але юний студент Дніпропетровського університету внутрішніх справ Назар Бабенко, мабуть, уже тоді відчув смак великих грошей. Але ще кілька років про нього не було чутно, поки у 2019 році в Лондоні на його ім’я не була зареєстрована компанія EXA CONSULTING LTD (ліквідована у червні 2021 року).

З цього часу й почалася кар’єра Назара Бабенка як «криптоінвестора», що демонструє просто неймовірний навіть для дуже багатих країн рівень життя. Далі були ті самі Danvel Group та Eternity Business, які обдурили своїх вкладників на мільйони доларів. І за які довелося розплатитися Михайлу Романенку. А сам Назар Бабенко тихо виїхав з України у 2022 році, вже після того, як чоловіки призовного віку стали невиїзними. І продовжив розкручувати криптопіраміди.

Але все описане вище породжує сумніви щодо того, що саме Назар Бабенко та Ігор Котов є справжніми організаторами та бенефіціарами цих пірамід, що б там не казав Михайло Романенко. Який, до речі, теж не сидить.

Швидше за все, Михайло Романенко був «фунтом» у «фунта». Тобто Назар Бабенко є таким же номіналом, як і Романенко, тільки вищого рівня. Чи є Котов номіналом – питання. Але він теж «світиться» у документах – Котов вказаний як член ради директорів Danvel.

Тож логічно припустити, особливо з урахуванням фігури Андрія Смирнова, який, окрім своєї досить неоднозначної роботи в Офісі президента прославився захистом Геннадія Корбана як адвокат, розваливши кілька кримінальних справ, що і Назар Бабенко, і Ігор Котов – теж «фунти», які грають роль «розбагатілих на криптовалюті» нуворишів. І всі ті суперкари, гелікоптери, яхти та інші атрибути дорогого життя, які вони демонструють, - просто реквізит. Який потрібен для залучення того самого «дурня», який, як відомо, «не мамонт, тому що не вимиратиме».

А весь прибуток від діяльності криптопірамід, обличчям яких є Назар Бабенко, збирають інші, набагато серйозніші люди. Це підтверджується, зокрема, і тим фактом, що Назара Бабенка світять публічно. Поки проєкт «криптогуру Бабенко» ще працює, потрібен і Бабенко. Але коли цей проєкт себе вичерпає, Бабенко згорить, як згорів Романенко. Але наслідки будуть набагато жорсткішими. І в’язниця – далеко не найгірший варіант, тому що Назар Бабенко, схоже, занадто багато знає.


Распечатать