Альона Дегрік-Шевцова проти Олександра Сосіса: битва за мільярди в ігровій індустрії України
З початком повномасштабного вторгнення всі місцеві схематозники зажурилися і залягли на дно, роздумуючи, що робити далі. Якщо ви звернули увагу, то на телефони українців тоді навіть не дзвонили шахраї. Іншими словами, перестали працювати навіть шахрайські колл-центри.
Але тривало таке затишшя недовго. Коли стало зрозуміло, що Україну «за три дні» ніхто не захопив, а країна продовжує жити далі, і явно процвітатиме після своєї перемоги над ворогом, «оживилися» і схематозники, що зачаїлися. І боротьба за фінансові потоки в ігровій індустрії вийшла на новий рівень абсурдності щодо поділу грошей ігроманів.
Так, наприкінці червня 2022 року на сайті «Luxembourg Herald» вийшов дуже скандальний матеріал під назвою « Україна має закрити банк Фірташа, з якого було вкрадено сотні мільйонів євро ».
Буквально за добу цю статтю переклали та розхопили українські медіа різного рівня, починаючи від серйозних ЗМІ та до будь-яких інформаційних смітників. У резонансному матеріалі йшлося про український банк «Альянс», який нібито на межі краху через великі махінації керівництва та бенефіціара цієї кредитної організації. Причому у масштабних махінаціях анонімний автор статті звинувачує скандально відомого олігарха Дмитра Фірташа, який переганяв через рахунки цього банку просто астрономічні грошові маси.
Примітно, що керівництво цього банку вже через добу категорично спростувало те, що було написано в матеріалі видання «Luxembourg Herald», але є нюанс. Спростували далеко не всю опубліковану інформацію.
Варто зазначити, що вищезгаданий іноземний сайт серед українських журналістів згадується як фейковий інформоресурс, за допомогою якого в інфополі вже неодноразово вкидається «тухлий» компромат. Але водночас представник банку «Альянс» Ю.Фролова також недомовляє, наполягаючи на тому, що стаття – повна нісенітниця. Усіх, напевно, цікавить питання – чому так?
У скандальній статті чітко зазначено, що розрахунковим банком, а також емітентом електронних грошей платіжної системи «GlobalMoney», яка регулярно спливає у кримінальних судових розглядах, виступає саме «Альянс».
У єдиному судовому реєстрі «Глобалмані» здебільшого згадується у зв’язку з протизаконною наркоторгівлею, а «пушери» активно юзають електронні гаманці цієї платіжної системи. До речі, йдеться про величезну кількість судових розглядів – понад 11 тисяч…
Також у матеріалі згадується, що терміналами цієї платіжної системи могли скористатися і проросійські терористи для того, щоб здійснювати неодноразові фінансові операції на території ОРДЛО.
Діючі особи у «війні» за фінансові потоки ігрової індустрії в Україні
Отже, заміс тут планується недитячий. За апетитні фінансові потоки бореться багато хто. Йдеться про справи «сімейних», до того ж є тінь кримінального авторитету та посібника росіян Юри Єнакіївського. Давайте розумітися.
1. Банк «Альянс» – родом із Донецька. З ним безпосередньо пов’язаний той самий Юра Єнакіївський (Юрій Іванющенко) – соратник «легітимного».
Читайте по темі: Глава МЗС Китаю заявив про готовність до співпраці з ЄС
Банк відомий величезною купою судових справ (близько 11,5 тисячі судових документів у Єдиному реєстрі, як видно зі скана вище), фінансовими махінаціями на багато мільярдів, а також відмиванням грошей. Вкладники масово не могли повернути власні вклади, чутки про банкрутство. Скандали просто зашкалюють.
Загалом, про це багато інформації є у вільному доступі, тому не заглиблюватимемося.
У ГПУ впевнені, що у 2017-2018 роках цей банк був інструментарієм компаній Фірташа для масштабних розкрадань з «Нафтогазу» на суму не менше 4 мільярдів.
2. "GlobalMoney". Наприкінці 2020 року правоохоронці звинуватили цю платіжну контору у зв’язці з банком «Альянс» у відмиванні грошей. Причому йшлося також про непідконтрольні Україні Донбас і Крим.
Як уже писали раніше багато засобів масової інформації, «ГлобалМані» справді причетне до фінансування російських терористів на Донбасі.
А також, як згадувалося, ці дві скандальні організації причетні до кримінальної діяльності наркодилерів. Зокрема, через банк «Альянс» проводилися багаторазові транзакції з оплати наркотиків. У ЗМІ вся ця інформація є.
Але це ще не все. Національна поліція України викрила банк «Альянс» та «GlobalMoney» у потужному шахрайстві. Як виявилося, ці дві контори за період з 2019 по 2020 рік вивели до Росії 6,5 мільярда гривень.
Якщо говорити про тих, хто пов’язаний із платіжною системою «Глобалмані», то, насправді, тут замішано дуже багато скандальних персонажів:
- Сергій Гвардійцев, білоруський айті-бізнесмен;
- Сергій Дядечко, екс-віце-президент «Родовід Банку»;
- Іван Аврамов, бізнес-партнер Юрія Єнакіївського;
- Олександр Дубихвіст та Варвара Шульц, акціонери «Парфі»;
- Юрій Колобов, член угрупування, відомого як «Сім’я Януковича» (В.Шульц – є мамою Колобова, О.Дубихвіст – кумом);
- Володимир Карпов та Костянтин Тверітін – власники ТОВ «Глобалмані» станом на липень 2022-го (зараз власник та бенефіціар лише Карпов).
І це ще далеко не весь список... Не заглиблюватимемося зараз у всі резонансні та компрометуючі нюанси, оскільки про це вже неодноразово писали журналісти-розслідувачі. Докладніше про те, як усі ці персонажі зав’язані у цій скандальній темі, читайте за посиланням .
Ключове у всьому цьому те, що на ринку гемблінгу всім цим кадрам і не тільки їм стало вкрай тісно. І події, що відбуваються навколо цих двох контор, а саме банку «Альянс» та платіжної системи «ГлобалМані», цьому яскравий приклад.
3. А хто ж ключовий конкурент усієї цієї вищезгаданої братії?
Ось уже справді цікаво, хто ж крім згаданих «героїв» ще прагне отримати великий куш з ігрової індустрії? Як пишуть незалежні медіа, найбільшим конкурентом цих персонажів є засновниця фінансової компанії "Леогеймінг Пей", а також міжнародної платіжної системи "LEO" Олена Шевцова.
Як писав ряд ЗМІ, ця панночка веде інформаційну війну проти «Альянсу» та «ГлобалМані».
Свою контору «Леогеймінг Пей» Дегрік-Шевцова створила ще у далекому 2013 році. З роками її бізнес поступово розвивався, але при цьому він обростав також скандальною славою. Зокрема йдеться і про кримінальні розгляди.
Як писали ЗМІ, протягом 2016-го по 2020 рік вона зі своїм чоловіком, а також з діловими партнерами Віктором Капустіним та Вадимом Гордієвським, керували десятком компаній, більшість з яких опинилися в числі фігурантів кримінальних розглядів. Теми судових розбирань, тобто статті КК, такі: шахрайство, відмивання доходів, а також фіктивне підприємництво.
Далі – більше: кишеньковий банк «Айбокс» у Шевцової, а надалі – сітка платіжних терміналів «iBox». До речі, про скандали за останній час та фінансові штрафи «Айбокса», думаємо, немає сенсу нагадувати… Знову ж таки – купа інформації у вільному доступі.
Скандали крутяться в інформаційному полі вже роками. Як пишуть закордонні медіа, грошові потоки українських ігроманів регулярно вирушають на рахунки російських нелегальних онлайн-казино саме через «Айбокс банк» пані Шевцової.
У результаті ігрова зона зараз просто зашквальна, а «вогник» у тему додає інформація про те, що пише популярне видання «Форбс», що Шевцова вивела свій «IBOX BANK» до десятки найприбутковіших банків. Тільки ось тут є один важливий нюанс – цей пафосний матеріал був замовний…
Читайте більше новин по темі:
Распечатать