Компанія Осіпова, попри кримінальні справи, знову отримала контракт на 3,3 мільярда— ЗМІ

Цього разу компанія отримає понад 3,3 млрд грн за забезпечення військових у Дніпропетровській області у другому півріччі 2025 року, пише Стопкор. Ця ж фірма раніше вже фігурувала в гучних скандалах. У 2024 році вона не впоралась із харчуванням військових у Донецькій області, через що ДП "Оператор тилу" розірвало з нею контракт. Причиною стали проблеми з матеріально-технічною базою. Проте за той же рік компанія уклала ще три договори — на суму понад 3,19 млрд грн, розповідають Укрньюз.
Попри ці факти, "Гранпрі ЛТД" допущено до нових тендерів. У системі Prozorro зазначено, що компанія перемогла в одному з найбільших лотів, де брали участь понад 15 конкурентів. Водночас у структурі компанії відбулись зміни — після того, як попередньому керівнику вручили підозру, юридичну особу переоформили. Нині "Гранпрі ЛТД" очолює Рагоценко Людмила Андріївна.
Журналісти вважають, що зміна керівника стала технічним кроком — її метою було уникнути автоматичного розірвання вже чинних договорів і дозволити компанії залишитись у системі державних закупівель. За даними їх джерел, управління продовжує здійснювати Володимир Осіпов, який і далі координує всі процеси.
У матеріалі йдеться, що Осіпов уже фігурував у розслідуваннях щодо можливого формування фіктивного податкового кредиту на 256 млн грн, а також у справах про постачання продуктів нижчої якості, ніж передбачено контрактами. Серед іншого — кисломолочна продукція, м’ясні консерви та олія. Саме ці поставки, за версією слідства, могли створити загрозу для здоров’я військових.
Видання зазначає, що правоохоронці проводять розслідування щодо низки компаній, пов’язаних із оборонними закупівлями. Серед них можуть бути і фірми Осіпова. Як повідомляє канал "Викривач", слідчі дії тривають, однак формальних підстав для усунення фірми з тендерів ДОТ не вбачає.
У відповідь на журналістський запит про підстави для укладення контракту з "Гранпрі ЛТД", ДП "Оператор тилу" повідомило, що процедура закупівель відбувалась у межах чинних постанов Кабміну. Перевірка постачальників, за словами представників підприємства, здійснюється за затвердженими критеріями. Зокрема, враховується наявність судимостей, зв’язків із РФ, фактів корупції та порушень попередніх контрактів, пише видання.
Однак у випадку з "Гранпрі ЛТД" не зрозуміло чи спрацювали ці механізми перевірки. Компанія, яка не виконала попередній контракт, не тільки залишилась у тендерах, а й отримала новий підряд.
У системі закупівель вказано, що переможців обирали за принципом "найбільш економічно вигідної пропозиції". Середня вартість денного раціону за цим контрактом — 128,26 грн, що нижче від граничної ціни у 155 грн. Проте низька ціна не завжди є гарантією якості.
У центрі уваги має бути не лише компанія-постачальник, а й посадовці, які ухвалюють рішення.
Попри розслідування, зміну керівництва й попередню діяльність — фірма Осіпова продовжує заробляти на харчуванні армії. І поки правоохоронні органи не вийдуть із результатами проваджень, а керівництво ДОТу не отримає персональну оцінку своїх дій — ситуація навряд чи зміниться.
Распечатать













