«Дніпроводоканал» замовив хімію на 403 мільйони гривень дешевше в доларах, ніж торік

«Дніпроводоканал» замовив хімію на 403 мільйони гривень дешевше в доларах, ніж торік
«Дніпроводоканал» замовив хімію на 403 мільйони гривень дешевше в доларах, ніж торік
КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради 17 і 23 квітня за результатами тендерів уклало дві угоди про постачання флокулянту (розчин хлориду поліалюмінію) на загальну суму 403,20 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Аліон Трейд» і ТОВ «Вест Гейт» отримали замовлення на поточний рік на однакову суму 201,60 млн грн. Кожна фірма поставить по 6 000 т флокулянту для очищення води по однаковій ціні 33 600 грн за тонну. Це дорівнює $809-815 за курсом НБУ на дати договорів.

У випадку «Аліон трейд» виробником флокулянту Ekofix KA є компанія «Feralco Deutschland GmbH» (Німеччина). А «Вест Гейт» поставлятиме флокулянт Setrac-40 типу 6 виробництва чернівецького ТОВ «Сучасні екологічні технології». Характеристики аналогічні: вміст Al – 9%, вміст Cl – 21%, вміст Al1O3 – 17%, основність – 41%, густина – 1,37 г/куб. см, pH – 1.

Минулого разу, на 2024 рік «Дніпроводоканал» замовляв ТОВ «Альфа-Лекс» аналогічний флокулянт Sachtoklar 39 від німецької «Feralco Deutschland GmbH» по 39 690 грн, або $1 082 за тонну. В доларах це було на чверть дорожче від нинішньої ціни обох різновидів флокулянту.

 qdziduiqthidzrz

У «Прозорро» не вдалося знайти інших закупівель жодного з цих трьох флокулянтів. В українських інтернет-магазинах Sachtoklar 39 є в одного продавця на майданчику «Пром» з явною помилкою в одиницях виміру – 28 676 грн/кг. У швейцарському інтернет-магазині «Chemieshop24» його ціни різняться залежно від фасування та обсягу замовлення. Ціна у найбільшому фасуванні по контейнерах вагою 1 200 кг при замовленні від шести піддонів складе 900 швейцарських франків за тонну. За курсом НБУ це дорівнює 45 277 грн/т. На сайті є примітка, що ціни можуть змінюватися, включаючи витрати на доставку та ПДВ.

Перший тендер оголосили ще в грудні 2024 року. Його виграла «Аліон Трейд», якій довелось під час аукціону впасти з 204,30 млн грн до 168,00 млн грн, щоб обійти «Вест Гейт» із ціною 201,60 млн грн. «Аліон Трейд» виграла, але «Вест Гейт» довела в АМКУ, що вона подала дилерський договір без невід’ємних додатків – інвойсів. Комісія погодилась, що це недолік, який замовник повинен був виявити і дати «Аліон Трейд» добу на його виправлення. На виконання рішення АМКУ водоканал скасував перемогу «Аліон Трейд» і наказав їй усунути недолік. Однак вона не подала інвойси, тож її відхилили, а переможцем стала «Вест Гейт».

Другий тендер оголосили в квітні 2025 року. «Вест Гейт» туди вже не прийшла. «Аліон Трейд» виграла його із ціною 201,60 млн грн. Дорожчими конкурентами на обох тендерах були ТОВ «Зовнішагротранс-1» і ТОВ «Капітал-Рост» із флокулянтами Sachtoklar 39 та Pluspac FA-18 від «Feralco Deutschland GmbH». Вони не робили кроків під час аукціонів.

Так на обох тендерах у різних постачальників виявилась однакова ціна 201,60 млн грн.

Кам’янською «Аліон Трейд» володіє та керує Іон Дзяд із Дніпра, який колись співволодів одним із суперників «Зовнішагротранс-1» разом із його нинішнім єдиним засновником Валерієм Поляковим та іншими. За даними «ImportGenius», «Аліон Трейд» імпортувала товари від компанії «A.T. Group Sp. z o.o.» (Польща) не лише на свою кам’янську адресу, а й на адресу м. Ужгород, вул. Перемоги, 32-А, де зареєстровано «Зовнішагротранс-1». Згідно польського реєстру, президентом правління польської компанії є Тетяна Макєєва, а членом правління – Олена Дзяд. Із 2016 року «Аліон Трейд» отримала замовлень на 228,81 млн грн.

Чернівецькою транспортною компанією «Вест Гейт» володіє Олександр Храмов із Дніпра, який також володіє і керує дніпровським ТОВ «Метпром Трейд». Директором є Валентин Живцов. За даними системи «YouControl», до 2021 року компанія була запорізькою, а при створенні в 2020 році звалась «Карго Трейдінг Груп» і належала тодішньому директору Анатолію Яцинюку. З 2021 року вона отримала державних підрядів на 810,49 млн грн.

Чернівецькою «Сучасні екологічні технології» володіє та керує Дмитро Парасій із Чернівецької області. У 2020 році ЗМІ згадували його як представника «Пологівського хімічного заводу «Коагулянт». У 2022 році «СЕТ» отримала замовлень на 1,19 млн грн.

Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника


Распечатать