На Львівщині після розголосу журналістів кошторис будівництва реабілітаційного комплексу зменшили на 27 мільйонів гривень

На Львівщині після розголосу журналістів кошторис будівництва реабілітаційного комплексу зменшили на 27 мільйонів гривень
На Львівщині після розголосу журналістів кошторис будівництва реабілітаційного комплексу зменшили на 27 мільйонів гривень
Вартість будівництва зменшили реабілітаційного комплексу на 300 місць у селищі Великий Любінь Львівської області з 390 до 363 млн грн після розголосу журналістів «NGL.media».

9 січня видання «NGL.media» повідомило, що вартість будівництва завищена на 23 млн грн. Це ту суму, яку змогли виявити журналісти в кошторисі будівництва.

Уповноважена особа з публічних закупівель Центру «Галичина» Марина Яновська у телефонній розмові з NGL.media визнала, що заклад не аналізував запропоновану підрядником кошторисну вартість. Однак наразі відбувається тендер для пошуку «виконавця функцій замовника», тож, ймовірно, цим питанням може зайнятись переможець цих торгів.

ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» у листі до Центру «Галичина» від 13 січня зазначила, що поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на підставі проведеного замовником аналізу цін за обґрунтованою ціною, яка не може бути вищою за середню ціну матеріальних ресурсів, що складалася на момент розроблення проектної документації. Порядок здійснення аналізу поточних цін на матеріальні ресурси визначає замовник своїм відповідним організаційно-розпорядчим документом. У зверненні запитували, які саме ціни на будівельні матеріали закладались у кошторис за якими визначалась вартість капітального ремонту та відповідно очікувана вартість закупівлі, якщо імовірна переплата через завищення цін на окремі позиції будівельних матеріалів може становити понад 21 млн грн. При цьому договірна ціна є твердою, тож замовник не зможе просто скоригувати вартість на матеріали в актах виконаних робіт.

“Наші гроші” з’ясували, що проект без торгів замовили дочірньому підприємству «Проектний інститут «Львівський промбудпроект» Державного ПАТ «Будівельна компанія «Укрбуд». А позитивний експертний звіт, зокрема щодо кошторисної частини проектної документації, видало Державне підприємство «Західний експертно-технічний центр Держпраці».

14 січня Державна аудиторська служба розпочала моніторинг процедури закупівлі. У запиті на пояснення вимагали з’ясувати, чи перевіряв замовник під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «Будівельна фірма «Жовква», ЛТД» відповідність пункту 5.10 Настанови №281. Цей пункт передбачає, що поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на основі аналізу цін учасником закупівлі, і не можуть перевищувати середню ціну в регіоні.

У відповідь замовник зазначив, що в складі тендерної пропозиції компанія подала гарантійний лист про виконання робіт з дотриманням технологічних процесів. Крім того, замовник ще до початку моніторингу, з врахуванням отриманого звернення від ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» – 13 січня 2025 року – звернувся до підрядника з вимогою спростувати інформацію про можливе завищення вартості окремих будівельних матеріалів, яка з’явилася у ЗМІ та зверненні ГО.

 qzeidqxidzzihxzrz

Підрядник відповів, що через довготривалий термін будівництва та економічні показники кошторисної документації на окремі види матеріалів калькулятивним методом було застосовано коефіцієнт на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами та ризиками. Відповідно, «Жовква» запропонувала внести зміни до договірної ціни в бік зменшення, враховуючи скориговані витрати на ризики, відповідно до пунктів 4.40 та 4.41 Настанови №281.

Варто зазначити, що в договірній ціні, поданій у складі тендерної пропозиції, коштів на покриття ризиків та додаткових витрат, пов’язаних з інфляцією, не передбачалося.

Державна аудиторська служба у висновку моніторингу зазначила, що включення коштів на покриття ризиків та додаткових витрат через інфляцію є правом учасника, а не обов’язком. Також наголосили, що ці кошти не призначені для компенсації вартості будівельних матеріалів.

За результатами моніторингу ДАСУ зобов’язала замовника усунути порушення відповідно до пункту 18 Особливостей №1178, тобто забезпечити відповідність умов договору тендерній пропозиції переможця, а також можливості перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі.

На виконання цих вимог 5 лютого замовник уклав додаткову угоду з підрядником, зменшивши договірну ціну на 26,53 млн грн. Зокрема, були вдвічі знижені ціни на арматурну сталь класу А-ІІІ діаметром 12 мм – з 72 580 до 34 238 грн/т, вчетверо на пінопласт 50 мм – з 546 до 129 грн/кв. м та інші матеріали.

РФ вдарила по Запоріжжю у Новий рік: рятувальники евакуювали жінку з палаючого будинку


Распечатать