Євросоюз може скористатись повноваженнями короля Бельгії для блокування активів РФ

Євросоюз може скористатись повноваженнями короля Бельгії для блокування активів РФ
Євросоюз може скористатись повноваженнями короля Бельгії для блокування активів РФ
У Євросоюзі розробляють запасні варіанти дій після того, як Угорщина пригрозила накласти вето на продовження санкцій ЄС проти Росії.

Зокрема, ідеться про використання указу часів Другої світової війни, який дозволяє королю Бельгії і надалі блокувати заморожені російські активи, повідомляє Financial Times.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у грудні заявив іншим 26 лідерам блоку, що він може заблокувати цього місяця продовження санкцій ЄС проти Росії, яке потребує одностайного схвалення — крок, який призведе до закінчення терміну дії обмежувальних заходів вже 31 січня.

За словами європейських чиновників, вони насамперед зосереджені на тому, щоб переконати Орбана залишити в силі санкції проти російських компаній, а суверенні РФ активи на території Євросоюзу – замороженими. Водночас у ЄС розробляють заходи, які могли б захистити принаймні деякі із санкцій та активів. Серед цих активів – близько 190 млрд євро у бельгійському кліринговому центрі Euroclear.

Прибутки, отримані від цих активів, підуть на погашення кредиту Україні на суму 50 млрд дол., і в ЄС вважають, що вони є важливою частиною потенційної угоди про припинення вогню між РФ та Україною.

Один чиновник сказав, що якщо санкції втратять чинність, «гроші будуть у Росії наступного дня», оскільки фінансові посередники не матимуть правових підстав їх утримувати. Торговельні обмеження та галузеві санкції проти Росії, такі як заборона на імпорт нафти, також будуть скасовані.

За словами співрозмовників, оскільки державні активи фізично зберігаються в бельгійській організації, одним із альтернативних варіантів є використання указу, виданого в 1944 році, який дозволяє королю Філіпу блокувати передачу активів з країни.

У пресслужбі короля Бельгії відмовилися коментувати, чи зверталися до монарха з таким проханням, додавши, що відповідальність за такий указ лежить на уряді, хоча документ повинен бути підписаний самим королем.

Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном


Распечатать