За державну зраду прокурор у Запорізькій області отримав 15 років тюрми

За державну зраду прокурор у Запорізькій області отримав 15 років тюрми
За державну зраду прокурор у Запорізькій області отримав 15 років тюрми
Колегія суддів Хортицького районного суду міста Запоріжжя визнала винним колишнього прокурора Василівської окружної прокуратури Сергія Мітленка у вчиненні державної зради.

Про це повідомляється в реєстрі судових рішень.

Згідно з матеріалами суду, 53-річний Сергій Мітленко працював в органах прокуратури Запорізької області майже 20 років. Він був помічником та старшим помічником Токмацького міжрайонного прокурора, прокурором Токмацької прокуратури. На початок повномасштабного вторгнення Мітленко працював на посаді прокурора у Василівській окружній прокуратурі.

От тільки у червні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ, він добровільно перейшов на бік окупаційної влади у місті Токмак, яке тимчасово перебуває під контролем російських військ. Він надавав допомогу окупаційній адміністрації, сприяв формуванню незаконних правоохоронних органів та агітував місцевих мешканців до співпраці з агресором.

Сергій Мітленко засуджений за держзраду eqiqzixeidduzrz

8 червня 2022 року його звільнили з органів Запорізької обласної прокуратури, а 2 листопада 2022 року СБУ оголосило заочну підозру у державній зраді.

Теща Мітленка на суді повідомила, що тепер колишній прокурор працює в судовій адміністрації міста Мелітополя. Інші свідчення показали, що обвинувачуваний стверджував, що свій вибір зробив, став ненавидіти українців, українську мову і культуру, чекає призову до прокуратури та хвилюється за це, пишався, що набув громадянства Росії, контролював та надавав інформацію певним особам з приводу забезпечення прийняття участі та «правильного» голосування на референдумі всіх своїх підлеглих.

Суд встановив, що обвинувачений свідомо порушив присягу прокурора, зрадивши інтереси України в умовах збройного конфлікту та воєнного стану. Він також брав участь в організації незаконного «референдуму» на тимчасово окупованій території.

За результатами розгляду справи, суд призначив покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Вирок було ухвалено заочно, оскільки обвинувачений перебуває у розшуку.

Строк відбування покарання розраховуватимуть із моменту фактичного затримання засудженого.

Зазначимо, що з окупантами співпрацює і брат Сергія Мітленка — Юрій Мітленко. Він в Токмаку обійняв посаду начальника відділу з питань міграції окупаційної поліції, здійснює паспортизацію українців. Юрія Мітленка також обвинувачують у державній зраді та колабораційній діяльності. Матеріали справи наразі перебувають на розгляді у суді.

Скромні статки Максима Раковича: Як прокурор без нерухомості живе в оточенні заможних родичів


Распечатать