МОЗ України зафіксувало перші 13 випадків метапневмовірусу людини: українські лікарі застерігають берегти дітей

МОЗ України зафіксувало перші 13 випадків метапневмовірусу людини: українські лікарі застерігають берегти дітей
МОЗ України зафіксувало перші 13 випадків метапневмовірусу людини: українські лікарі застерігають берегти дітей
П’ять років після початку пандемії COVID-19 світ знову стикається з вірусною загрозою. Цього разу епіцентр спалаху – Китай, де фіксують різке зростання захворюваності на людський метапневмовірус (HMPV). Тривожна новина полягає в тому, що вірус вже зафіксовано і в Україні.

Так, в Україні офіційно зафіксовано 13 підтверджених випадків метапневмовірусу людини (HMPV).

Разом з тим, лікарка-інфекціоніст, позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України з інфекційних хвороб Ольга Голубовська заявляє, що реально їх більше.

Вона розповіла, що метапневмовірус виявили ще у 2001 році, він належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV).

Вірус схожий за симптомами на грип, може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів. Він викликає симптоми, схожі на грип або застуду: кашель, лихоманка, нежить, втома. У більшості випадків хвороба протікає в легкій формі, але у людей з ослабленим імунітетом, немовлят та літніх людей можливі ускладнення, зокрема пневмонія.

У зоні ризику — маленькі діти, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою.

 dzdiqekiqrrikuzrz

За словами Голубовської, зараження відбувається крапельним шляхом. Частіше захворювання проходить легко у вигляді нежитю і кашлю, але може бути тяжким із розвитком дихальної недостатності, що частіше спостерігається у людей з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо.

Орієнтовний інкубаційний період — від трьох до шести днів, а середня тривалість — сім-десять днів. HMPV найбільш активний протягом пізньої зими та навесні.

Голубовська вважає, що нове захворювання виникло внаслідок процесів еволюції та адаптації мікроорганізмів. Лікарка називає новий вірус «братом» RSV-інфекції.

Вона радить вимірювати сатурацію крові під час захворювання та обмежувати контакти зі хворими. Також українцям радять приймати вітаміни, а лікарям — не зволікати з госпіталізацією пацієнтів.

Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном


Распечатать