Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info та побічно підтверджується відомостями, оприлюдненими на сайті Міністерства внутрішніх справ.
Згідно фабули інкримінованого йому епізода, наприкінці травня 2024 року Сенін із використанням засобів конспірації провів рекогностування біля будинку, де мешкав Денщік. А за півтора тижні - знову прибув до Запоріжжя, де на вже знайомій йому локації дочекався на жертву, пішов за нею та здійснив з вогнепальної зброї 5 пострілів (два з яких виявилися фатальними).
З матеріалів суду відомо: 22 листопада 2024 року матеріали відносно Євгенія Сеніна було виділено зі справи про вбивство президента Запорізької ФБУ в окреме провадження. В процесі його розслідування правоохоронці направили в Google запит, аби з’ясувати відомості, які ймовірний кілер надававав/використовував під час реєстрації та доступу до власних облікових записів і електронних поштових адрес. А паралельно - здійснювали заходи, аби спробувати відстежити місце перебування молодика по IP-адресах його входу у додаток "Дія".
Про самого Сеніна відомо лише, що раніше він професійно займався боксом: в 2017 році виборював "срібло" серед юнаків на першості Запорізької області, а наступного року - ставав переможцем відкритої першості регіону у ваговій категорії до 57 кг. Від кінця червня минулого року достойник перебуває в розшуку за підозрою в скоєнні умисного вбивства, вчиненого на замовлення за попередньою змовою групою осіб (п.п.11, 12 ч.2 ст.115 КК України).
Читайте по темі: Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном
Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося: в офіційний день оголошення підозри Сеніну правоохоронці затримали вирогідного водія кілера керівника Департаменту правового забезпечення Запорізької міськради - ще одного уродженця Мелітополя Дениса Хохлюка. Відтоді достойник утримується під вартою, 18 грудня 2024 року йому повідомили про завершення досудового розслідування та надали доступ до матеріалів справи.
Судові матеріалі містять побічне підтвердження того, що Хохлюка та Сеніна, а також інших фігурантів справи (які, зокрема, здійснювали регулярні переводи коштів на банківські картки підозрюваних, могли допомагати переховуватися їм від слідства та сприяли переоформленню авто моделі Toyota Camry, аби "убезпечити" транспортний засіб від конфіскації) і теоретично можуть бути причетні до ліквідації Максима Денщіка, правоохоронці зараховують до так званого ОЗУ "Мелітопольські".
Як вважається, провідником та лідером цього угруповання виступає 39-річний кримінальний авторитет Артур Горобець на прізвисько "Туча". Персона останнього, про що вже повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, перевірялася на причетність до замовного вбивства президента Запорізької ФБУ зі старту розслідування.
Зокрема, вже наступного дня після розстрілу Денщіка - 12 червня 2024 року, "Тучу" затримали на Закарпатті. Де-юре підставами для цього тоді виступала перевірка щодо вирогідного використання мелітопольським "смотрящим" підробних військово-облікових документів (ч.1 ст.358 КК України).
Читайте по темі: ЗСУ знищили 1370 російських солдатів та 33 ворожі артсистеми
З подальших матеріалів суду випливає - ця спроба "закрити" Горобця виявилася невдалою, проте 26 червня 2024 року (тобто, за добу до висунення підозр Хохлюку і Сеніну) Артура Валерійовича таки "спакували". Авторитету тоді було оголошено претензії в дотичності до вимагання 10 тис. дол. (ч.2 ст.189 КК України) й поміщено під варту, де він перебуває й понині.
Додамо, що офіційні претензії в дотичності "Тучі" до організації вбивства підконтрольними йому членами угруповання "Мелітопольські" запорізького юриста на момент підготовки цього матеріалу відсутні. Згідно версії слідства, замовником вбивства Максима Денщіка проходить "невстановлена досудовим розслідуванням особа".