У застосунку «Армія+» з’явилася функція повернення із СЗЧ
Про це повідомив у середу, 18 грудня, міністр оборони Рустем Умєров.
Міністр запевняє, що процес простий і займає лише 5 хвилин.
Для цього потрібно: в розділі рапортів обрати розділ про повернення із СЗЧ. Далі військового запитають, чому він залишив службу. Зокрема, можна вказати на некомпетентність командира чи бажання перевестись до іншої частини. Далі потрібно обрати адресу військової служби правопорядку, куди військовий хоче прибути. За бажанням можна додати військовий квиток і рекомендаційний лист для переведення в іншу частину.
Рустем Умєров наголосив, що головне управління ВСП отримує та підтверджує дані в рапорті. Військовослужбовець має 24 години, щоб прибути до відділу ВСП, який він обрав. Там оформлять документи, зроблять припис і допоможуть безпечно дістатися до однієї із 17 військових частин із затвердженого списку. Водночас командир частини має 72 години для відновлення грошового забезпечення та соціальних гарантій військового, який повернувся із СЗЧ.
«Ми розуміємо, наскільки важливою є підтримка та мотивація кожного бійця. Цей сервіс створений для того, щоб надати чіткий і прозорий шлях до відновлення на службі», — зазначив міністр.
Нагадаємо, 21 листопада Верховна Рада підтримала законопроєкт № 12095 про добровільне повернення на службу тих, хто самовільно залишив військові частини чи дезертирував. 28 листопада законопроєкт підписав президент Володимир Зеленський, а 29 листопада проєкт закону набув чинності.
Документ передбачає, що розпочаті кримінальні провадження щодо СЗЧ та дезертирства (ст. 407 та ст. 408 ККУ) щодо військових, які зробили це вперше, а згодом повернулися до своєї військової частини, не є підставою для відмови у продовженні військової служби. Так військовослужбовці, які повернулися з СЗЧ, фактично можуть уникнути кримінального покарання.
За даними Державного бюро розслідувань, військовослужбовці, які самовільно залишили свою військову частину та дезертирували, мають повернутися на службу до 1 січня 2025 року.
Распечатать