Євросоюз ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії
Про це пресслужба Єврокомісії повідомила в Х.
У пакет увійшли обмеження проти 84 фізичних і юридичних осіб, серед яких:
військова частина, відповідальна за удар по дитячій лікарні Охматдит у Києві;керівники енергетичного сектору;особи, причетні до депортації дітей та пропаганди;російські оборонні компанії судноплавні компанії;і вперше – китайські компанії, що постачають Росії компоненти для дронів.Забороняється доступ до європейських портів для 52 суден: танкерів тіньового флоту і транспортних кораблів, які перевозять військову техніку для Росії або викрадене з України зерно. Таким чином, нові санкції спрямовані проти "тіньового флоту" країни-агресора, який РФ використовує для перевезення і продажу нафти.
Частину заходів спрямували на послаблення військово-промислового комплексу Росії, ідеться в повідомленні.
The EU adopted a 15th package of sanctions in view of Russia’s full-scale invasion of Ukraine:
— EU Council (@EUCouncil) December 16, 2024
🚫84 individuals & entities blacklisted
🚫new measures targeting the circumvention of sanctions through Putin’s shadow fleet and weakening Russia’s military and industrial complex
👇
"Цей пакет санкцій є частиною нашої відповіді, спрямованої на послаблення російської воєнної машини та тих, хто сприяє цій війні, включно з китайськими компаніями. Це демонструє єдність держав-членів ЄС у нашій постійній підтримці України. Наша першочергова мета — поставити Україну у найсильніше можливе становище", – прокоментувала ухвалення пакету глава європейської дипломатії Кая Каллас.
ЄС запровадив експортні обмеження проти 32 компаній із Китаю, Індії, Ірану, Сербії та ОАЕ за постачання Росії товарів подвійного призначення.
Запроваджуються також окремі заходи для захисту європейських компаній від незаконних переслідувань з боку російської держави. Зокрема, ЄС запровадив заборону на визнання та виконання певних судових рішень російських судів, які перешкоджають розпочинати або продовжувати судові процеси за межами Росії. Такі рішення можуть призводити до несправедливо високих фінансових штрафів для європейських компаній, тому Євросоюз заборонив виконувати їх у Європі.
Одночасно ЄС збільшив європейським компаніям час для виходу з російського ринку, щоб це відбувалося впорядковано і безпечно для бізнесу.
Распечатать