Компанія, пов’язана з мільйонером Єфімовим, придбала котельно-зварювальний завод у Франківську
Завод має важливе історичне та економічне значення, займає 14,5 га землі поблизу центру Івано-Франківська і раніше входив до складу "Укроборонпрому".
Під час приватизації Івано-Франківського котельно-зварювального заводу початкова вартість заводу стартувала на аукціоні з 20,4 млн. А от переможцем аукціону стало підприємство "Вестхім", яке запропонувало рекордну суму в 2,6 млрд грн. Проте після завершення торгів компанія заявила, що ця пропозиція була помилковою через технічну помилку (неправильно поставлену кому) і директорка компанії Наталія Пукіш відмовилася підписати договір.
У зв’язку з цим право на придбання перейшло до учасника з другою найвищою ставкою — ТОВ «Стройуком», яке запропонувало 320,2 млн грн. Ця компанія до 2022 року була зареєстрована в Краматорську, а зараз знаходиться у Перечині, Закарпатської області.
Згідно з аналітичною системою YouControl, ТОВ «Стройуком» засновував 2016 року у Краматорську підприємець Максим Терещенко. Наразі компанія перебуває у власності Максима Терещенка та Миколи Кавєрзіна. Сайт «Наші гроші» розповідав, що Максим Терещенко був директором будівельної компанії «Крамміськбуд», яка через КУА АПФ «Укрмашінвест» належала до групи екснардепа та мільйонера Максима Єфімова. Мільйонер 2021 року обіймав 51-ше місце у списку «100 найбагатших українців» від Forbes, а його статки становили 205 млн доларів. На зв’язок Максима Терещенка та Максима Єфімова також вказувало і «Радіо Свобода».
Максим Єфімов є міноритарним співвласником сталеливарного заводу «Енергомашспецсталь», 92% акцій якого належить офшорній кіпрській компанії, яку контролює «Росатом». Бізнесмена двічі обирали депутатом Краматорської міськради, а до 2014 року він був членом «Партії Регіонів». З 2015 року Єфімова обрали народним депутатом як самовисуванця, а згодом він увійшов до «Блоку Петра Порошенка».
До слова, площа приміщень Івано-Франківського котельно-зварювального заводу, які виставили на аукціон, становить понад 51 тис. м², з яких майже 20 тис. м² перебувають в оренді. Загалом на території заводу розташовані 24 будівлі. Разом із заводом новий власник отримає дві земельні ділянки площею 14,4 тис. га. Завод має заборгованість перед держбюджетом розміром 18,5 млн грн. Заборгованість щодо заробітної плати становить 6,9 млн грн.
У 2019 році «Укроборонпром» включив Івано-Франківський котельно-зварювальний завод до переліку об’єктів, які підлягають приватизації. Тоді борги підприємства становили 8,8 млн грн. Вже 2022 року поліція викрила посадовців заводу, які вимагали 120 тис. грн хабаря за продаж обладнання та вивезенні з території заводу.
Распечатать