ISW: Операція у Курській області стимулює Росію обмінювати військовополонених
Аналітики ISW пояснюють, що днями відбувся четвертий обмін з часу початку Курської операції, тобто з серпня 2024 року. Загалом це був 58 обмін військовополоненими за час повномасштабної війни.
В ISW пояснили, що змінилось в обмінах
Аналітики американського Інституту вивчення війни зауважили, що:
19 жовтня Володимир Зеленський заявив, що Україна повернула 95 військовополонених. Зокрема військовослужбовців, які на початку 2022 року захищали "Азовсталь" у Маріуполі, нацгвардійців, військовослужбовців Держприкордонслужби України та інших українських військових;18 жовтня міноборони Росії заявило, що російська влада також повернула 95 російських військовополонених і що Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) виступили посередником в обміні.Водночас український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими заявив, що багато українських військовополонених, які повернулися, з важкими хворобами та пораненнями, вони втратили вагу через тортури та недоїдання в російському полоні.
Раніше американський Інститут вивчення війни заявив, що частота обміну військовополоненими між Україною та Росією значно зросла з початку операції ЗСУ в Курській області, тобто з 6 серпня 2024 року. Так, Україна та Росія за цей час обміняли загалом 267 військовополонених кожна під час 3 окремих обмінів до жовтня 2024 року.
ІSW продовжує оцінювати, що українське вторгнення в Курську область, ймовірно, все більше стимулює Росію брати участь в обміні військовополоненими,
– кажуть аналітики.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать