Зеленський запровадив нові санкції проти Росії, Ірану і Китаю
Санкції запроваджено строком на десять років. Про це йдеться в указах глави держави №638 і №639.
Так, указом №638 санкції запроваджено проти шістьох громадян, а також проти 40 юридичних осіб РФ, Ірану і Китаю терміном на 10 років.
Серед фізичних осіб, які потрапили під санкції, опинився громадянин РФ Олександр Юрійович Федорко. Це російський полковник, начальник 924 державного центру безпілотної авіації МО РФ (в/ч 20924), що брав безпосередню участь в агресії РФ проти України, за що у листопаді 2023 року отримав від російського диктатора Володимира Путіна орден "За военные заслуги". Народився він у Харкові.
Також під санкції потрапив Дюгуров Ігор Михайлович, керівник та співзасновник (51% акцій) російсько-китайського "Совместного предприятия "Дунлин-Казань". Вона спеціалізується, згідно з даними російських реєстрів, на "виробництві обладнання спеціального призначення" для суднобудівної промисловості та виробництва двигунів різних типів. 49% цієї компанії належать китайській Сучжоу Дунліт Технолоджіз Компані Лімітед.
Згідно з рішенням РНБО, санкції запроваджено також щодо двох росіянок, Григор’євої Валентини Володимирівни та Алімової Лілії Шагітіної. Згідно з відкритими даними, вони є співвласницями зареєстрованого у російському Татарстані ТОВ "Грифон", що спеціалізується на продажу та обслуговуванні автомобільної техніки, а також постачає автомобільні деталі й вузли.
Окрім того, до санкційного списку потрапив директор іранської компанії Pishgam Electronic Safeh Company (PESC) Джангорбані Хамід Реза (Іран). Вона задіяна у виробництві дронів-камікадзе типу "Шахед".
Запроваджено санкції й проти офіційної представниці гонконгської компанії Hongkong Himark Фан Янг. Ця компанія перебуває під санкціями США за допомогу Ірану в обході санкційних обмежень. Зокрема, Hongkong Himark і Фан Янг причетні до поставок компанії PESC в Ірані та єменським хуситам кілька тисяч серводвигунів, необхідних для виробництва озброєнь.
Натомість указом №639 запроваджено санкції проти двох підприємств: розташованого у тимчасово окупованому Севастополі ТОВ "Завод суднової світлотехніки "Маяк" і Федерального казенного підприємства "Казанський державний казенний пороховий завод", що працюють на армію держави-агресора.
Згідно з текстом обох указів, МЗС України поінформує компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушить перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать