Метрополітен замовив у болгар електрообладнання на 10 млн євро
Про це повідомляється у системі «Прозорро».
До середини березня 2025 року у Київ поставлять стійку гарантованого електроживлення пристроїв зв’язку (compact) SENDAP.17C2/S.MI-V.Compact. Поставку здійснять протягом чотирьох місяців після авансу 80% автотранспортом на умовах DAP. Решту 20% оплатять протягом двох тижнів після поставки. Гарантія становить 15 місяців від дати отримання.
В обґрунтуванні сказано, що у випадку повного знеструмлення станцій метрополітену від зовнішнього електроживлення стійки потрібні на час переключення на дизель-генератори, яке займає 40 хвилин, а також на час короткострокових знеструмлень. Йдеться зокрема про приміщення кас, службові приміщення вестибюлів, чергових станцій, постів охорони тощо.
Технічній специфікації присвоїли гриф «Для службового користування», оскільки, мовляв, «розголошення даної інформації може призвести до погіршення інформаційної безпеки».
Замовник повідомив, що останнім часом різко збільшилась кількість порушень нормальної роботи мережі зовнішнього електропостачання. Так, у другому кварталі 2024 року було на 40% більше спрацювань джерел безперебійного живлення та автоматичних вводів резерву.
З огляду на об’єктивні обставини, спричинені станом наявного обладнання метро і різким погіршенням в енергосистемі Києва, нинішню закупівлю вирішили провести без торгів.
Створеною в 2007 році болгарською «S&S Engineering» володіє і керує Светлін Стайков. У серпні 2023 року «Київметрополітен» замовляв їй стійку гарантованого електроживлення пристроїв зв’язку за 5,35 млн євро, але деталі були невідомі, бо договір не публікували. Тоді замовник розповів Держаудитслужбі, що інша фірма «Riko d.o.o.» (Словенія) пропонувала вищу ціну 5,90 млн євро, тому він обрав дешевших болгар. ДАСУ не знайшла порушень.
У березні 2024 року метрополітен замовляв цим болгарам іншу стійку SENDAP.04b/A.MI-2 rev за 6,53 млн євро, а в грудні 2022 року – іншу стійку SENDAPS.02.MK за 4,00 млн євро.
Анна Сорока,
Распечатать