ФДМУ продасть відзначену ЮНЕСКО виноробню на Закарпатті
Про це повідомив голова ФДМУ Віталій Коваль.
Винні підвали ДП «Леанка» є пам’яткою архітектури XVI століття, що визнані ЮНЕСКО одними з десяти найкращих винних підвалів Європи.
«ДП «Леанка» активно готується до приватизації, що, безумовно, стане новою історією успіху та надасть підприємству потужний імпульс для розвитку», – повідомив Віталій Коваль.
Додамо, що інформація про майновий комплекс ДП «Леанка» вже розміщена на сайті ФДМУ, проте наразі невідома ані дата аукціону, ані стартова ціна лоту.
Читайте по темі: У передмісті Києва лунатимуть вибухи
Віталій Коваль також розповів, що землі підприємства «Леанка» увійдуть до державного земельного банку. Це дасть виноробам можливість прозорої оренди земель на термін до 25 років і створить стабільну основу для довгострокового планування та інвестицій у виноградарство.
Довідково. Винні підвали в селищі Середнє біля Ужгорода закладені 1557 року тодішніми власниками Середнянського замку магнатами Франциском Стефаном і Домініком Добо, про що свідчить кам’яна табличка біля старого входу в підземелля.
Табличка про закладення винних підвалів
Середнянські винні підвали мають загальну довжину 4,5 км і висічені в туфі – пористій породі вулканічного походження. Постійна температура 12°C створює ідеальні умови для витримки вина.
У винних підвалах Середнього завжди зберігається ідеальна температура для витримки вин
Агропромислова фірма «Леанка» заснована у 1946 році. «Леанка» – це сорт винограду, в перекладі з угорської мови означає «дівчина» і є одним із найпопулярніших сортів цього регіону.
Распечатать