Міністр юстиції допускає відправку до війська засуджених за вбивство
Про це в інтерв’ю ВВС Україна розповів міністр юстиції Денис Малюська.
За його словами, установи виконання покарань переповнені, «…вільних місць давно немає практично ніде». Тому, як висновок, Малюська активно підтримує цей законопроєкт про мобілізацію: «Тому це велика проблема. Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув’язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу».
Крім того, Денис Малюська не виключає можливість залучення до війська засуджених за вбивство. Ось як він це коментує:
«Але (засуджені) за вбивство двох і більше, наприклад — якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати? Тим паче якщо ми говоримо про вбивць, особливо про засуджених довічно — це, як правило, люди, які вчинили злочин в дуже юному віці, 18−19 років. Мозок ще не сформований, психіка нестабільна. І після десятків років у в’язниці — зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила в 18−19 років. Це підтвердить будь-який психолог».
Читайте по темі: Іран атакував балістичними ракетами об’єкти США в іракському Курдистані: є загиблі та поранені
За словами урядовця, він підтримує законопроєкт про мобілізацію засуджених, а також наголошував на тому, що виступає за ширше залучення цієї категорії людей для участі в бойових діях на фронті: «Мені здається, що в кожному конкретному випадку слід визначати, чи корисний той чи інший боєць для наших Збройних Сил, і саме їм визначати, хто їм підходить і хто ні».
На питання, скільки чоловіків призовного віку, які ув’язненні або мають судимості, Україна може мобілізувати до війська, він називає кількість від 10 000 до 20 000 осіб, наголошуючи, що питання полягає в підходах до такого процесу мобілізації:
«Так, десять-двадцять тисяч. Точно не більше. Але знову ж таки, питання в підходах. Я говорю цифри абсолютно не прораховані, тому що в залежності від кожного сценарію кількість буде різна», — пояснює міністр.
Він вважає, що велику роль мають зіграти військово-лікарські комісії.
Малюська також згадує, що число осіб в установах виконання покарань постійно коливається: «В розрахунку на абсолютну кількість їх стало трохи менше, порівняно з довоєнним часом. А з розрахунку на кількість конкретно в установах виконання покарань — збільшилась».
Він також додає, що кількість установ, які працюють та готові приймати людей, різко зменшилась. Як приклад він наводить слідчий ізолятор Києва: «Якщо ми говоримо про слідчий ізолятор міста Києва — там, наприклад, кількість людей істотно збільшилась в порівнянні з довоєнним часом. Тому це ситуація різна в залежності від установи, але загалом концентрація людей в розрахунку на середню установу — вона збільшилася істотно».
А ще нагадаємо, що згідно з ухваленим Радою законом засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а й сержантів, офіцерів — в залежності від навичок та амбіцій. Врешті, для України зараз головне зосередити всі сили і усі ресурси для досягнення єдиної мети — перемоги над агресором.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать