Британські дослідники підтвердили, що Росія застосувала проти України ракету із КНДР

Британські дослідники підтвердили, що Росія застосувала проти України ракету із КНДР
Британські дослідники підтвердили, що Росія застосувала проти України ракету із КНДР
Незалежна дослідницька організація Conflict Armament Research (CAR) установила, що ракета, якою Росія вдарила по українському Харкову 2 січня, була вироблена в Північній Кореї

Про це повідомляє ArcGIS StoryMaps.

"10 і 11 січня 2024 року дослідницька група Conflict Armament Research (CAR) фізично задокументувала залишки балістичної ракети, яка вразила Харків, друге за величиною місто України, 2 січня 2024 року. На основі кількох унікальних особливостей, помічених під час документування, CAR установлено, що ця ракета була виготовлена в Корейській Народно-Демократичній Республіці (Північна Корея) і, ймовірно, є  KN-23 або KN-24", - пишуть дослідники, додаючи, що КНДР позначає ці ракети Hwasong-11A і Hwasong-11B відповідно.

Зазначається, що обидва можливі види ракет були вперше випробувані у 2019 році та надійшли на озброєння Північної Кореї у 2020 році.

Однією з цих ракет РФ вдарила по Харкову 2 січня 2024 року.

уламки корейської ракети KN-23 hqidtikqizroz

Читайте по темі: Навіть якщо у нас закінчиться зброя, ми будемо воювати лопатами, - Кулеба

Фото: gettyimages

Аналіз ракети

Польова слідча група CAR задокументувала ракетний двигун ракети та її хвостову частину.

CAR знайшла 4 характеристики, які свідчать, що ракета була північнокорейського походження:

- чіткі реактивні лопатні приводи

- малюнок болта навколо запальника

- наявність на одному з барометрів ракети корейського ієрогліфа (хангул)

- декілька знаків, які можуть стосуватися "заводу 11 лютого" в КНДР,  де, як повідомляється, збираються ці ракети   

Дослідники порівняли північнокорейську ракету з російським "іскандером", який задокументували в Україні 15 січня 2024 року.

Діаметр хвостової частини "іскандера" становить 95 см, що менше, ніж у північнокорейської ракети.

Читайте по темі: Іран атакував балістичними ракетами об’єкти США в іракському Курдистані: є загиблі та поранені

Також фахівці наголосили, що приводи реактивних лопатей північнокорейської ракети відрізняються від приводів системи "Іскандер" розмірами, формою та конструкцією.

У документації CAR і на заводських зображеннях центральний диск має 20 болтів, рівномірно розподілених по колу, що також доводить, що це саме ракета KN-23 або KN-24.

На барометрі, задокументованому в Україні 11 січня 2024 року як частина уламків ракети, слідчі помітили етикетку з рукописним корейським (хангул) ієрогліфом "ㅈ".

Також на кількох різних компонентах, знайдених в уламках ракети, є маркування "112", що може стосуватися заводу "11 лютого" в Північній Кореї, де, як повідомляється, збираються ці ракети.

Позначки "112" вибиті на кожному з чотирьох приводів реактивної лопатки, внутрішній частині ракетного двигуна, етикетці, нанесеній на батарею  північнокорейської ракети KN-23 або KN-24, задокументовані ЦАР в Україні 10 січня 2024 року.

РФ демонструє бажання продовжувати війну в Україні, навіть ціною підриву глобальних режимів нерозповсюдження, адже Північна Корея є суб’єктом давнього ембарго ООН на постачання зброї.

Читайте більше новин по темі:


Распечатать